שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

זרועות לטלוויזיות

איך אני יודע איזו זרוע מתאימה לטלוויזיה שלי?


ישנם 2 פרמטרים עיקריים להגדרת ההתאמה:
1. משקל הנשיאה המוצהר של הזרוע - יש לוודא כי משקל המסך, ללא המעמד איתו הוא מסופק, אינו גבוה מהמשקל המותר של הזרוע.
2. המרחק בין חורי החיבור בגב המסך - יש לוודא כי המרחק בין 4 חורי החיבור אינו גדול יותר מהמפתח המקסימלי אליו הזרוע מסוגלת להתחבר.
מפתח החיבור המקסימלי של הזרוע (נקרא גם VESA) מופיע בכל ספציפיקציות הזרועות. * גודל המסך המוגדר לזרוע - גודל זה הינו גודל מומלץ לאנשים שלא יודעים את משקל הטלוויזיה שלהם ואת מידות חורי החיבור VESA. הזרוע מתאימה גם למסכים גדולים מהגודל המומלץ במידה ומשקל וחורי המסך תואמים את אלה של הזרוע
מהם חורי הווזה בגב המסך?


חיבור הזרוע למסך נעשית ע"י 4 ברגים בעלי תבריג (קוטר והמרחק בין שיני הבורג) מילימטרי המצורפים לזרוע (M4/ M6/ M8) המתחברים לפלטת המסך או למסילות המסך של הזרוע, וכן ל-4 החורים בגב המסך. רוב המסכים בשוק תואמים לתקן (VESA (Video Electronics Standards Association הבין לאומי, המגדיר את תבריג ברגי החיבור והמרחק בין חורי החיבור.
מרחקי החיבור הסטנדרטיים לפי תקן ווזה הם: 100X100, 100X200, 200X100, 200X200, 300X300, 400X400, 600X400, 800X400 מ"מ.
יש לבדוק בהוראות השימוש של הטלוויזיה כדי למצוא האם קיימים חורי חיבור המתאימים לתקן VESA.
הברגים המסופקים לצורך חיבור הזרוע לחורי ההברגה במסך, קצרים מידי


הברגים המסופקים על ידינו באריזות מתאימים לרוב המסכים בשוק. היות וכל יצרן מסכים משתמש במפתח חורי חיבור (VESA) שונה ובעומקים שונים, תמיד קיימים מסכים עבורם אורך הברגים אינו מתאים. כדי לדעת אילו ברגים דרושים לטלוויזיה שלך, בצע את המדידות הבאות וקנה את הברגים המתאימים בחנות פרזול שליד ביתך:
1. העומק מפני השטח של גב המסך אל הנקודה העמוקה ביותר בחורי החיבור (ניתן למדוד באמצעות הכנסת קיסם עץ/ פלסטיק המוחדר בעדינות להברגה, סימון הנקודה בה הקיסם יוצא מגב המסך ומדידת המרחק).
2. קוטר ושם התבריג של חורי החיבור שבגב במסך. הכנס בזהירות את הברגים המסופקים ובדוק איזה מהם מתברג במדויק לתוך החור בגב המסך. מדוד את קוטרו או סמן אותו על הוראות ההרכבה שבמוצר.
במידה ובמוצר שרכשת קיימים ספייסרים מפלסטיק, אין צורך להשתמש בהם במקרה זה.
הברגים המסופקים לצורך חיבור הזרוע לחורי ההברגה במסך ארוכים מידי


זהירות!! אסור להבריג את הברגים בכוח מעבר לעומק החור, על מנת שלא לגרום נזק למסך. הברגים המסופקים על ידינו באריזות מתאימים לרוב המסכים בשוק. היות וכל יצרן מסכים משתמש במפתח חורי חיבור (VESA) שונה, תמיד קיימים מסכים עבורם אורך הברגים אינו מתאים.
באפשרותך: 1. להוסיף דיסקיות כדי שקצה הבורג לא ילחץ על המסך.
2. למדוד את אורך הבורג ולקנות בורג בעל תבריג זהה באורך קצר יותר בחנות פרזול הסמוכה לביתך.
מנגנון ההטייה של הזרוע נוטה מטה ואי אפשר לייצבו בזווית אחרת


אנא וודא כי:
1. יש אומים בתוך בית האום שבמנגנון ההטייה. 2. ברגי סגירת ההטייה סגורים היטב.
3. משקל המסך אינו גבוה ממשקל הנשיאה המקסימלי של הזרוע.
באיזה גובה מומלץ להתקין את הזרוע?


גובה הצפייה האופטימלי הינו כאשר מרכז המסך נמצא בדיוק בגובה עיני הצופה, כך שמסך הפונה לאדם היושב על ספה צריך להתלות נמוך יותר מאשר מסך הפונה לאדם היושב על כיסא בר גבוה. במידה ובשל אילוצים שונים, יש לתלות את הזרוע גבוה יותר מהגובה הרצוי (לדוגמא בחדר שינה), אנו ממליצים לרכוש זרוע ברקן עם אפשרות הטייה על מנת שקו הצפייה יהיה אנכי למרכז המסך.
איזו זרוע ברקן עליי לקנות כדי שאוכל לסובב את הטלוויזיה ב- 90 מעלות לקיר?


בעמודי המוצרים של הזרועות לטלוויזיות המאפשרות תנועה מלאה (3 או 4 תנועות) באתר שלנו קיים מחשבון לחישוב זווית הסיבוב של המסך. במחשבון מזינים את גודל המסך באינץ' או את רוחב המסך, ומקבלים את זווית הסיבוב באופן אוטומטי.
כדי למצוא את אורך הזרוע הרצוי בחישוב ידני יש לבצע את השלבים הבאים:
1. יש למדוד את רוחב הטלוויזיה.
2. יש למצוא זרוע ארוכה ב – 5 ס"מ מחצי רוחב הטלוויזיה. הסיבה היא שאורך הזרוע המקסימאלי מוצג מהקיר עד גב המסך, בעוד שסיבוב הטלוויזיה הוא בציר הקדמי שנמצא כ - 5 ס"מ מגב המסך. את אורך הזרוע המקסימאלי ניתן למצוא בתמונות הספציפיקציה בעמודי המוצרים.
באיזה גובה להתקין את הזרוע ע"מ שהמסך יהיה תלוי בגובה המבוקש?


2 פרמטרים משפיעים על גובה המסך התלוי:
1. הפרש גובה בזרוע, בין החלק המתחבר לקיר לבין מרכז חורי החיבור במתאם המתחבר לגב המסך. בהוראות ההרכבה של כל זרוע יש ציון מדוייק של ההפרש הזה. 2. מיקום מרכז חורי החיבור בגב המסך (VESA) ביחס לגובה המסך. יש לחשב יחד את שני הפרמטרים הנ"ל לקבל את ההפרש המדוייק שבין התקנת החלק המתחבר הקיר של הזרוע לבין מיקום מרכז המסך התלוי.
על אילו סוגי קירות/ תקרות מותר להתקין את זרועות ברקן?


אחריות חברת זרועות ברקן על המוצר לא כוללת את פעולת ההתקנה לקירות/ תקרה מכל הסוגים ונזקים שעלולים להיגרם ממנה. למידע נוסף על האחריות: הוראות בטיחות ואחריות
הברגים והדיבלים המסופקים מתאימים רק לקירות או תקרות בנויים העשויים: בטון, בלוק בטון תיקני בעובי 10 ס"מ ומעלה, או קורות עץ מלא בעומק מינימאלי של 10 ס"מ.
על בלוק תקני 7 ס"מ: ניתן להתקין זרועות ללא תנועה או להתקין זרועות בעלות תנועה שעליהם מכשירים חשמליים שמשקלם עד 25 ק"ג.
הפרזול המסופק בזרועות ברקן לא מתאים לחיבור לקיר או תקרה שאינם תקניים או עשויים: גבס (למעט זרועות שרשום עליהן שהן מיועדות לקיר גבס), בלוק איטונג, בלוק סיליקט, קיר עם רטיבות, בלוק חלש או ישן מאד, לוחות עץ.
ניתן להתקין על קיר גבס בתנאי שנבנו בו חיזוקים מתאימים להתקנת זרוע, באופן שחוזקו יהיה לפחות כמו קיר בלוקים/ קורות עץ תקניות. חברת זרועות ברקן לא יכולה להמליץ או לבדוק האם החיזוק מתאים ויש לפנות לבעל מקצוע שייקח עליו אחריות.
לייעוץ, אנא פנה למתקין מורשה או מומחה בניה מתאים לביצוע ההתקנה.
במידה והוחלט בכל זאת להתקין זרוע ברקן על קיר איטונג בעצת מומחה - יש להשתמש בדיבלים ייעודיים באחריות חברת איטונג. לפרטים - www.ytong.co.il
כאשר הזרוע במצב מקופל, נראה כי המוט האמצעי נוטה כלפי מעלה.


זרועות ברקן מתוכננות לשאת מסכים בטווח משקלים רחב במיוחד. משקל הטלוויזיה גורם לשקיעת הזרוע כשהיא מורחקת מהקיר.

גודל שקיעת הזרוע תלוי במשקל המסך. השקיעה שנוצרת פוגמת בחוויית הצפייה ולכן זרועות ברקן מתוכננות מראש עם זווית פיצוי שקיעה כלפי מעלה.


בזרועות הכוללות את זווית פיצוי זו, קיימות לזרוע מגוון אפשרויות תנועה וכוונון הטייה ופילוס, המאפשרות לקבוע את המסך בזווית הצפייה האופטימלית.


מדובר בזווית מתוכננת מראש ולא בבעיית איכות.
כאשר מזיזים את הטלוויזיה על הזרוע לצדדים, היא לא שומרת על פילוס המסך.


כדי לפצות על שקיעת הטלוויזיה על הזרוע, אנחנו נותנים זווית של מעלה אחת כלפי מעלה בזרוע הקרובה לטלוויזיה. מהסיבה הזו, כשמרחיקים את הטלוויזיה מהקיר ומזיזים אותה לצדדים היא עלולה לאבד את הפילוס. לשם כך תכננו את 4 הזרועות (קרניים) המתחברות למסך באופן שיהוו מנגנון פילוס מסך המאפשר לפלס את המסך מחדש בקלות.
יש לי זרוע ברקן ישנה לטלוויזיה CRT (עמוקה). האם ניתן להתאים אותה למסכים דקים?


לצערנו לא ניתן להמיר זרוע ברקן שנועדה למסכי CRT ישנים שתתאים למסכי טלוויזיה דקים. אנו ממליצים לקנות זרוע ברקן חדשה עם הפטנט הייחודי המתאים למסכים שטוחים / קעורים.
למגוון זרועות ברקן לטלוויזיות >
מיקומי חנויות >
האם מותר להתקין זרוע ברקן בחוץ?


התקנה בחוץ תחשוף את הטלוויזיה ואת הזרוע ללחות גבוהה ותנאי מזג אוויר קשים. כתוצאה אורך החיים של הזרוע ושל הטלוויזיה יתקצרו משמעותית.
זרועות ברקן הרגילות מתוכננות לשימוש פנימי בבית ואינן כוללות ציפויי מגן כדי שתתאמנה לשימוש חיצוני. יצרני הטלוויזיות לא נותנים אחריות לשימוש בטלוויזיות רגילות על התקנה מחוץ לבית.
ניתן להתקין זרוע ברקן בחוץ אבל במקרה כזה האחריות תתבטל ויש לבדוק את אחריות יצרן הטלוויזיה לגבי שימוש חיצוני.
החלק בזרוע שמתחבר למסך מסתיר את יציאות הכבלים


בחלק קטן מהמסכים בשוק יציאות הכבלים נמצאות במקום בו חלקי הזרוע עלולים לחסום אותם. ברקן תכננה מגוון של אפשרויות חיבור כדי לפתור בעיה זו תוך שמירה על התקנה בטיחותית של המסך. במידת הצורך, פנה/י אלינו לייעוץ חינם.
לאחר הרכבת זרוע 4800 אין אפשרות להצמיד את הטלוויזיה למרחק של כ - 8 ס"מ מהקיר, אלא רק למרחק של כ - 20 ס"מ מהקיר


בעקבות סטיות מידה בייצור, יתכן שהזרועות ארוכות או קצרות מדי ולכן אי אפשר לקרב את הטלוויזיה לקיר. הזרועות הקדמיות מתחברות לפלטה בעזרת ברגי חיבור בקוטר 8 מ"מ.
על מנת לפצות על הסטיות, יש להחליף את ברגי החיבור בין הזרועות לפלטה בברגים חלופיים בקוטר 6 מ"מ.
אנא פנו לשירות הלקוחות ונשלח לכם את ברגי החיבור עם הוראות הרכבה ללא תשלום.
אנחנו מתנצלים על חוסר הנוחות. להורדת הוראות הרכבה לברגים הנוספים
מה לעשות אם בית האום מפלסטיק חסר או נשבר?


בית האום נועד להחזיק את האום בזרוע בעת ההברגה, אך ניתן לבצע הרכבה תקינה ונכונה בלעדיו. יש לתפוס את האום ביד כדי למנוע ממנו לזוז ולהבריג את הבורג לפי הוראות ההרכבה. כפי שבהוראות ההרכבה רשום לשים דסקית מתחת ראש הבורג, מומלץ (אבל, לא חיוני) לשים דסקית נוספת (לא מסופקת באריזה) מתחת האום לפני סגירתו, כדי להגדיל את שטח המגע עם החריץ הקשתי שמאפשר את ההטייה.
החורים בגב המסך במרחק של 200 מ"מ לרוחב ו-300 מ"מ לאורך, כיצד מתקינים את הזרוע?


לחלק מהמסכים קיים מפתח חורים לא סטנדרטי במידות של 300 מ"מ לגובה ו-200 מ"מ לרוחב. כתוצאה מכך נדרשת הצבה מיוחדת של פלטת הווזה המתחברת לגב המסך. מצורפות התמונות של ההצבות בפלטות הווזה השונות:
בהתקנת טלוויזיית LG OLED, הקרניים שיוצאות מפלטת המסך בולטות מתחת לטלוויזיה


בדגמי ה- OLED של טלוויזיות LG חורי הווזה (חורי החיבור בגב המסך) הם במרחקים שונים מהמרחקים הסטנדרטיים וכן נמצאים בחלק התחתון של המסך. עקב כך, בדגמי 2, 3, 4 תנועות של זרועות ברקן, הצבה "רגילה" של קרני הזרוע, גורמת להן להיראות מתחת לטלוויזיה. כדי להתגבר על הבעיה יש לחבר את קרני הזרוע בצורת "H שוכב", כפי שמוצג באיור: בהצבה זו, ל-2 הקרניים התחתונות צריכה להיות הטייה קטנה כלפי מטה, כדי למנוע מהן לחסום את כניסות הכבלים של הטלוויזיה. התקנה זו היא יציבה ובטוחה בדומה לכל ההתקנות האחרות שלנו. לדגם OLED בגודל 77 אינץ' מתאימים כל הדגמים בעלי חורי ווזה במרחק 600x400 מ"מ.
האם אפשר להתקין את זרוע התקרה על תקרה משופעת?


ניתן להתקין את הזרוע על תקרה אופקית לחלוטין או עם שיפוע של עד 5 מעלות. מעבר לכך, כדי להגדיל את זווית התקרה עליה ניתן להתקין את הזרוע, קיימות 2 אפשרויות:
1. חיבור מתאם שיפועי שיתחבר לתקרה המשופעת וייצור משטח אופקי, עליו ניתן להתקין על הזרוע.
2. שימוש בספייסרים כדי לאזן את השיפוע ולהביא את פלטת התקרה למצב אופקי. במקרה זה, יהיה צורך בברגי תקרה ארוכים יותר.
זרועות ברקן לא נותנת אחריות על התקנה לפי שתי שיטות אלה, אלא רק לפי ההתקנה המוסברת בהוראות ההרכבה.
המתאמים/ חלקי חיבור בזרוע לא מתאימים לחורים בגב המסך שלי


זרועות הטלוויזיה שלנו מתוכננות באופן שיאפשר התאמה למגוון רחב של מסכים.
אם ההצבה המוצגת בהוראות ההרכבה לא מתאימה למסך, נסה/י את אחת מההצבות המוצגות בתרשימים הבאים.
זרועות קבועות או הטייה: זרועות עם תנועה (2,3 או 4 תנועות):
האם אפשר להתקין את זרוע דגם 4400/ 44F /BI44 /44TVM /PRO4040 כך שהזרוע תצא מהחלק השמאלי של פלטת הקיר?


לא. מבנה פלטת הקיר לא מאפשר התקנה הפוכה כך שהזרוע יוצאת מהחלק השמאלי של פלטת הקיר. כדי להתקין את הזרוע באופן נכון ובטוח, יש לוודא שהזרוע יוצאת מצידה הימני של פלטת הקיר כך שתעלת ניהול הכבלים מחוברת לחלק התחתון של הזרוע, כפי שמוצג בתמונה מטה.
התקנה הפוכה של הזרוע הינה מסוכנת ומבטלת את האחריות על המוצר.
איך משתמשים בתבנית הקידוח המצורפת לזרוע?


חלק מזרועות הטלוויזיה שלנו כוללות בתוכן תבנית קידוח. התבנית נועדה לסייע בהתקנה ולמנוע טעויות, ע"י סימון מראש של נקודות הקידוח בקיר. יש להשתמש בתבנית הקידוח לפי הוראות ההרכבה הכלולות באריזה.

אלה תבניות קידוח לדוגמה:

מרכז הווזה - נקודה זו מסמלת איפה יהיה מרכז חורי החיבור של המסך, ביחס לנקודות הקידוח.

פלס - בנקודות אלה יש לוודא שהתבנית מפולסת ביחס לקיר, כדי שהזרוע תהיה מקבילה לרצפה.

מקדחה - אייקון זה מסמן איפה יש לקדוח כאשר מתקינים את הזרוע על כל סוגי הקירות.

קידוח בקירות בלוקים ובטון - אייקון זה מסמן איפה יש לקדוח כאשר מתקינים את הזרוע על קיר בלוקים.

קידוח בקירות גבס עם עץ - רלוונטי למדינות בהן הקירות כוללים קורות עץ, לא בישראל.
האם יש פתרון לטלוויזיות שהמרחק בין חורי החיבור האופקי שלהן הוא 800 מ"מ?


כן, 2 הזרועות המודולאריות שלנו (קבועה או הטייה) מאפשרות לתלות מסך בעל חורי חיבור ברוחב מעל 600 מ"מ וגובה עד 400 מ"מ, בעזרת הארכת פלטת הקיר הקיימת בפלטת קיר נוספת.

כדי להאריך את פלטת הקיר, קנו 2 מוצרים - הזרוע המבוקשת ובנוסף אליה יחידה נוספת של הזרוע הקבועה.


לאחר הקנייה, יש לבצע את ההתקנה תוך שימוש בהוראות ההרכבה של הזרועות ובשילוב ההוראות הבאות: להורדה

תאורת אווירה לטלוויזיה

השלט של מוצר L15 אינו עובד


יש לוודא שכל הנקודות הבאות בוצעו:
1. פס הפלסטיק השקוף שמבודד את הסוללה נשלף מהשלט. 2. עינית האינפרה-אדום המחוברת ליחידת המסך, ממוקמת כך שהיא חשופה ישירות לשלט המפעיל. 3. הסוללה ממוקמת כראוי והיא אינה ריקה.
פס הלד (LED) מתקלף מהטלוויזיה לאחר ההדבקה.


יש לוודא שכל הנקודות הבאות בוצעו:
1. ניקיון יסודי של אזור ההדבקה על הטלוויזיה מאבק ומלכלוך.
2. הדבקת פסי הלד פעם נוספת.
3. הדבקה, על קצהו העליון של כל אחד מפסי הלד, בניצב (90 מעלות) לפס, סלוטייפ או סרט דבק אחר בעל דבק חזק, באורך של כ – 5 ס"מ כאשר פס הדבק בולט במידה שווה משני הצדדים של פס הלד.

אנטנות פנימיות וחיצוניות

מה המשמעות של הנתונים השונים באנטנות הפנימיות והחיצוניות?


התנגדות (Impedance). יחידות: אוהם. הסבר: התנגדות האנטנה היא היחס בין המתח לזרם בכניסת האנטנה. צריך להיות 75 אוהם כמו הטלוויזיה. VSWR. יחידות: מספר טהור. הסבר: נקרא גם "יחס גלים עומדים". יחס זה מעיד על התיאום בין האנטנה, לבין הכבל המתחבר אלייה. תחום הערכים נע בין 1 ל- ∞, כאשר ערך מתחת ל - 4 נחשב לטוב עבור אנטנה פנימית. הגבר (Gain). יחידות: dB. הסבר: הגבר מיצג את היעילות שבה אנטנה ממירה אותות אלקטרו-מגנטיים (שידורי רדיו/ טלוויזיה) למתח חשמלי. הגבר גבוה יותר מתרגם לקליטה טובה יותר. עבור אנטנות פסיביות ערך בין 2-4 נחשב לטוב. עבור אנטנות מוגברות ערכים בתחום של 20-30 נחשבים לטובים.
אילו אביזרים נוספים צריך על מנת להשתמש באנטנה פנימית/ חיצונית?


האנטנות של זרועות ברקן נועדו לאפשר שידור של ערוצי עידן+ בטלוויזיה בחינם. כדי לצפות בערוצי עידן+ יש צורך ברכישת ממיר של עידן+ או לחבר את האנטנה לטלוויזיה חכמה.
לאחר חיבור האנטנה לטלוויזיה, לא מופיע שידור.


יש לבצע את הפעולות הבאות, לאחר כל פעולה יש לבצע סריקת ערוצים ולבדוק האם מופיע שידור בטלוויזיה.


1. יש לוודא כי האנטנה חוברה לשקע הנכון במסך. יש לחבר את הכבל היוצא מהאנטנה, באמצעות המתאם המצורף, לשקע בגב הטלוויזיה הנקרא Antenna/ Cable In.

2. יש לנסות לשנות את מיקום האנטנה בחדר - עדיף לא ליד פריטים ממתכת ולא בתוך ממ"ד. הקליטה תהיה מיטבית בהצבת האנטנה ליד חלון.


3. במידה ודגם האנטנה הנדון כולל מגבר בערכה, יש לחבר את האנטנה לטלוויזיה ללא המגבר. במידה והאנטנה בעלת מגבר עם יכולת ויסות ההגברה, יש לנסות את ההגבר הגבוה ביותר, הנמוך ביותר (מבלי שנכבית הנורה) ומספר הגברים בטווח ביניהם.
שימו לב, הגברת יתר של המגבר יכולה לשבש את איכות השידור.


4. במידה והמגבר חובר ישירות למסך והקליטה אינה מיטבית, יש לנסות לחברו לחשמל בקיר (יש לשים לב למתח המקסימלי שניתן לחבר).
האנטנה המוסתרת מאחורי המסך לא קולטת ערוצים.


יש לבצע את הפעולות הבאות, לאחר כל פעולה יש לבצע סריקת ערוצים ולבדוק האם מופיע שידור בטלוויזיה. 1. יש לוודא שהאנטנה קרובה כמה שיותר לדופן שמאל או ימין של המסך, כלומר רחוקה ככל האפשר מהמרכז:

2. יש לוודא שהדיפולים צמודים לקיר ולא למסך. כלומר, על פי הקרבה לקיר יש לבחור האם לחברם מימין או משמאל לליבת האנטנה:

3. הדיפולים צריכים להיות מוכוונים לכיוון מרכז המסך ולא כלפי חוץ:

4. יש להתחבר בשקע החיבור הייעודי על פי המדינה הרלוונטית ועל פי הטלוויזיה שמנסים להתחבר אליה (חכמה או רגילה). למידע נוסף בנושא זה ראה את השאלה "לאחר חיבור האנטנה לטלוויזיה, לא מופיע שידור".

זרועות למסכי מחשב

בזרוע בודדת/ כפולה למסך מחשב (עם עמוד הגבהה והנמכה), מנגנון ההטיה משוחרר ואינו מחזיק כראוי את המסך בזווית הרצויה


בזרוע למסך מחשב עם עמוד הגבהה והנמכה, לעיתים הבורג המאפשר את הטיית המסך משתחרר מעט, ויש להדק אותו.
בצדה האחורי של הפלטה המתחברת לגב המסך ישנו מנגנון מתכתי, ובו בורג. יש להדק את הבורג באמצעות מפתח ברגים במידה 19 מ"מ/ 3/4 אינץ' כמתואר בסרטון.
אחרי התקנת זרוע בודדת/כפולה בעלת מנגנון הגבהה בעזרת בוכנת גז, הזרוע אינה נשארת בגובה המבוקש


לזרוע בעלת בוכנת גז קיים מנגנון לכיוונון הכוח שהבוכנה מפעילה.
כוח הבוכנה צריך להיות מותאם למשקל המסך שנתלה על הזרוע ולכן דורש כיוון בעת ההתקנה הראשונית (ולעיתים גם בתחזוקה שוטפת).
כאשר המסך מתרומם לבד למעלה, הכוח של הבוכנה גדול מדי ולכן יש להחליש את הכוח של הבוכנה ע"י סיבוב המנגנון בראש מפרק הזרוע לכיוון המינוס ע"י מפתח האלן המסופק באריזה.


סרטון להדגמה:כאשר המסך שוקע למטה יש להגדיל את כוח הבוכנה ע"י סיבוב המנגנון בראש מפרק הזרוע לכיוון הפלוס ע"י מפתח האלן המסופק באריזה (בכיוון ההפוך מהמוצג בסרטון).

מוצרים אחרים ומדפים

החיבור של זרוע הסאונדבר לא מתאים לסאונדבר


לזרוע הסאונדבר יש 2 שיטות חיבור למכשיר עצמו: חורי מנעול ומתאם המצורף לסאונדבר. חלק מדגמי הסאונדבר אינם תואמים לאף אחת משתי שיטות אלה, כיוון שחורי החיבור שלהם נועדו להברגת בורג או שהם רחוקים מדי זה מזה עבור המתאם.


במצבים אלה, ניתן לחבר את הזרוע לסאונדבר באופן הבא:


לפרק את חלקי הפלסטיק האדומים מהזרוע (כפי שמתואר בתחילת איור 3B):


להבריג את הבורג הייעודי והדסקית דרך הזרוע ולתוך חורי החיבור של הסאונדבר:


במידה ואופן חיבור זה לא פותר את הבעיה עבורכם, פנו אלינו דרך עמוד התמיכה.

זרועות אנטנה לטלוויזיות

מה יש לוודא לפני קניית זרוע ברקן משולבת אנטנה ביתית?


לפני קניית זרוע ברקן משולבת אנטנה ביתית יש לוודא שקיים ממיר של עידן+ או טלוויזיה חכמה אליהם ניתן יהיה לחבר את האנטנה. כמו כן, מומלץ להתקין את הזרוע על קיר חיצוני או בחדר בו קיים קיר חיצוני.
בזרוע אנטנה, חיברתי את האנטנה ישירות למסך טלוויזיה והקליטה אינה מיטבית


יש לבצע את הפעולות הבאות, לאחר כל פעולה יש לבדוק האם איכות השידור השתפרה.

1. יש לוודא שהאנטנה מחוברת לטלוויזיה חכמה או לממיר "עידן+". חיבור ישיר לטלוויזיה שאינה חכמה ללא ממיר, לא יעבוד.

2. יש לוודא כי האנטנה חוברה לשקע הנכון במסך. יש לחבר את הכבל היוצא מהאנטנה, באמצעות המתאם המצורף, לשקע בגב הטלוויזיה או הממיר הנקרא Antenna/ Cable In.


3. בדגמים הרלוונטיים, יש לוודא כי הדסקה המשוננת מחוברת עפ"י הוראות ההרכבה על מנת לסגור מעגל חשמלי בין כל חלקי המתכת וליבת האנטנה.


4. בזרוע אנטנה שכוללת מגבר בערכה, יש לחבר את האנטנה לטלוויזיה ללא המגבר.
שימו לב, הגברת יתר של המגבר יכולה לשבש את איכות השידור.

5. בזרוע אנטנה שכוללת מגבר אות וחיבורו ליציאת ה-USB במסך אינו עוזרת יש לנסות לחברו לחשמל בקיר (יש לשים לב למתח המקסימלי שניתן לחבר).
אזהרה - ראש מטען לטעינה מהירה אינו מתאים למגבר המסופק ויכול לגרום לנזק למגבר ולמכשיר החשמלי.