top of page

ההתפתחות בקצרה

2020 – הקורונה, ממשבר להצלחה

בזכות העבודה עם סין היינו מודעים למגפת הקורונה בשלב מאוד מוקדם. במסגרת תהליך התכנון האסטרטגי השנתי עדכנו בינואר/ פברואר את נוהל המשברים של החברה, והגבנו מהר מאוד ובהצלחה למציאות המשתנה. הצלחנו לקבל גם בישראל וגם בארה"ב מעמד של "מפעל חיוני".

מתחילת מרץ ועד רגעים אלה אנחנו עובדים לפי הנחיות הממשלה ומקפידים על עטיית מסכות, ריחוק והיגיינה. בזכות התשתיות שבנינו בשנים קודמות ושיפרנו עוד יותר מתחילת זיהוי המשבר, יש לכל העובדים אפשרות לעבוד מהבית באופן יעיל מבלי לפגוע בתפוקה. למעט 2 עובדים שהוצאו לחופשה/ חל"ת למשך חודש אחד בלבד, כל עובדי ברקן המשיכו לעבוד כרגיל, לסירוגין מהמשרד ומהבית, ואף אחד לא נדבק.

חששנו שעקב המגיפה המכירות יפגעו, אך בפועל בחודשים אפריל-יוני היו המכירות הגבוהות ביותר בעשור האחרון. התשתיות שהקמנו עבור מכירות האונליין בארה"ב מוכיחות את עצמן ומאפשרות לנו לעמוד בגידול העצום בביקוש. 

אנחנו עובדים עם כל רשתות האונליין הגדולות בארה"ב: אמאזון, וולמרט דוט קום, טרגט דוט קום ועוד. 

חילקנו שלושה בונוסים בשנת 2020: אחד בתחילת השנה עבור הביצועים של השנה הקודמת, השני באמצע השנה עבור המכירות המצויינות של המחצית הראשונה ושלישי בסוף הרבעון השלישי.

 

בזכות התכנון המודולארי אנחנו מצליחים לפתח זרועות חדשות במהירות גבוהה מאוד. תוך כחודש וחצי פיתחנו זרוע שמחזיקה מסך של 80 אינץ' ומאפשרת הרחקה של 1 מ' מהקיר וגם זרועות נוספות בעלות פונקציונליות ייחודית ובלעדית שיש להן ביקוש גבוה.

זרוע האנטנה שהמצאנו ופיתחנו עבור השוק האמריקאי נבחרה להיות מוצגת ב- HSN, ערוץ הקניות האמריקאי.

לאחרונה סיימנו פיתוח זרועות אנטנה חדשות שמתאימות גם לישראל ולשאר העולם והתחלנו למכור אותן בהצלחה. בתחילת 2021 הפטנט שהגשנו על זרועות האנטנה אושר גם בארה"ב, לאחר שאושר בסין באמצע 2020.

עד סוף 2020 המכירות המשיכו לעלות בהתמדה והשנה הסתיימה בצורה מאוד מוצלחת. אסטרטגיית המותג שלנו הוכיחה את עצמה, מכירות האונליין בארה"ב זינקו וגדלו ב - 330% לעומת 2019.

בתחילת 2021 חילקנו בונוס גדול מיוחד עבור הביצועים המצויינים של שנת 2020 והשקנו זרועות טאבלט חדשות שפיתחנו, בעלות חבק מהפכני שמאפשר רתימה או נעילה נגד גניבה של טאבלט בכל גודל בטווח 7-14 אינץ'.

2015 עד 2019 - היערכות ובניית תשתיות

ב- 2019 המכירות בפלטפורמות אונליין בארה"ב גדלו כמעט פי 3 ביחס לשנה שעברה. הכנסנו את הזרועות המשולבות אנטנה שפיתחנו (בינתיים מתאימות רק לארה"ב) לאתר של וולמארט, שם הן נמכרות בהצלחה רבה.

בזכות הגידול במכירות אונליין הקמנו תהליכים וכלים טכנולוגיים שיאפשרו לנו לתת מענה לביקוש במהירות וביעילות.

התכנון המודולארי המשיך להתפתח ואפשר לנו לפתח זרועות איכותיות ומגוונות בזמן שיא תוך הקטנת עלויות. לקראת סוף השנה זרועות שפותחו בשיטה זו כבר הגיעו למחסנים שלנו ברחבי העולם והתחילו להימכר.

ב – 2018 פיתחנו קו מוצרים בתכנון מודולארי עם אריזות נייטראליות ללא מק"ט שמאפשר קסטומיזציה ללקוח ויצירת קו מוצרים בלעדי בכמות שמעל 1,000 יח' לפריט או מק"ט ייחודי למוצר קיים בכמויות קטנות יותר.

הפטנטים שהוגשו ב – 2015-2016 מאושרים בארה"ב.

פטנט זרוע אנטנה – הקמנו מעבדת בדיקות ופיתוח. הגשנו לרישום פטנט בסין ובארה"ב. עבדנו על פיתוח המוצר לשוק ארה"ב וממשיכים לפתח כדי שיתאים לכל העולם.

האתר שלנו ממשיך להשתפר וכמעט לכל המוצרים יש אנימציות 360 מעלות. לרוב זרועות הטלוויזיה יש סרטוני שימוש ומכירה אטרקטיביים, הוראות הרכבה ומידע רב על המוצרים. את הסרטונים והתמונות האטרקטיביות אנחנו מעלים לכל רשתות האונליין.

במהלך השנה חילקנו בונוס לכל העובדים ועשינו פעולות רווחה.

 

ב – 2017 המצאנו פטנט של זרוע שמשולבת באנטנה פנימית. הפעילות באונליין התחזקה בהדרגה. הקמנו אתר אינטרנט חדש ואטרקטיבי, מותאם לסמארטפון וטאבלט. במהלך השנה חילקנו בונוס לכל העובדים ועשינו פעולות רווחה. הפטנטים שהוגשו ב – 2015-2016 מאושרים בסין.

 

ב 2016 המצאנו פטנט לזרועות צמודות לקיר, מנגנון נעילה אוטומטית המונע התנתקות של המסך מהקיר. הגשנו לרישום בסין בארה"ב, דרום אפריקה וישראל. לצפייה בפטנט. התחלנו לעבוד עם רשתות האונליין הגדולות בארה"ב: וולמרט, הום דיפו ואמאזון. במהלך השנה חילקנו בונוס לכל העובדים ועשינו פעולות רווחה.

 

 

ב – 2015 המצאנו פטנט לזרועות שמתאימות הן למסכים שטוחים והן למסכים קעורים, במחיר מאוד תחרותי. הגשנו לרישום בסין, בארה"ב, בדרום אפריקה ובישראל. לצפייה בפטנט. בסוף השנה חילקנו בונוס לכל העובדים.

 

2012 עד 2014 - התאוששות

התאוששנו בתהליך הדרגתי.

בתהליך ארוך ושיטתי, בנינו בסין 2 קווי ייצור מקבילים לכל מוצר, כדי להבטיח איכות גבוהה, אספקה אמינה ומחירים תחרותיים. קווי הייצור האלה בבעלות מלאה שלנו. הקמנו מערכת בקרת איכות חיצונית למפעלי הייצור, שבודקת 100% מהמשלוחים ומוודאת שהמוצרים עומדים בדרישות העומס של תקני האיכות האמריקאי (מקדם ביטחון 4) והתקן האירופאי (מקדם ביטחון 2). האיכות הגבוהה וקווי הייצור שבבעלות שלנו, אפשרו לנו לתת אחריות לכל החיים, לכל זרועות הטלוויזיה כפי שנתנו בזמן שהייצור היה בישראל.

 

2008 עד 2011 

סיימנו את הרחבת המבנה לשטח שמעל 10,000 מ"ר. המשבר העולמי לא פסח עלינו, המתחרים בסין הורידו מחירים ולמרות השקעות גדולות באוטומציה והתייעלות לא הצלחנו להישאר תחרותיים.  

בישראל נמצא המטה שכולל: מחקר ופיתוח הנדסי ועיצובי, שיווק וגרפיקה, ניהול לקוחות ושותפים עסקיים בארץ ובעולם, לוגיסטיקה, כספים והנהלה. בסין נמצאים צוותי בקרת איכות שמבטיחים את הסטנדרט הגבוה של מוצרי החברה.

 

2007

אנו מייצאים ליותר מ-50 מדינות ברחבי העולם והמותג ברקן הפך למותג מוביל במדינות רבות. מיזוג הידע מהשווקים הגלובליים, הפעלת צוותי שיווק, מחקר ופיתוח מוכשרים, בעלי ניסיון רב, איפשרו לנו לפתח מוצרים חדשניים ותחרותיים ב - 3 רמות מחיר (פרימיום, סטנדט ואקונומי) למסכי LED, LCD ופלאזמה שהם המובילים היום בתחומם.

אנחנו מתכננים בתוכנות תלת מימד המתקדמות ביותר, יש לנו מעבדת מדידות משוכללת, סטודיו גראפי מודרני ובמפעל אנחנו מייצרים בציוד שהוא המילה האחרונה בטכנולוגיות ייצור אוטומטיות ממוחשבות.

 

2004-2006

גיבוש זהות מותגית חדשה ותנופה בצמיחה

לאחר לימוד נרחב של ספרות בנושא מותגים, לקחנו יועץ מותגים וביחד ביצענו תהליך מסודר שנמשך כ – 9 חודשים ובמהלכו גיבשנו את הזהות המותגית הנוכחית שלנו אושר ולייף סטייל על רקע אדום ולבן. היות והמעבר היה מורכב עשינו זהות מותגית בצבעים כחול אדום לתקופת ביניים של כשנה.

בספטמבר 2005 בתערוכת IFA בברלין, השקנו לוחות תצוגה, אריזות, וקטלוג חדש של כל המוצרים בזהות המותגית החדשה - אדום לבן.

בשלב הזה היו לנו כבר כעשר זרועות חדשות ל – LCD ופלאזמה. חידוש חשוב במוצרים היה מספר דגם בשתי ספרות שמייצגות את גודל המסך ואת התנועות של הזרוע.

בינואר 2006 השתתפנו כמו בכל שנה בתערוכת CES בלאס ווגאס ושני מוצרים שלנו זכו בפרס החדשנות.

 

1997-2003

המשך צמיחה מלווה בחיפוש זהות שיוקית.

בתחילת 97 הפקנו פרוספקטים צבעוניים ואריזות צבעוניות.

במרץ השתתפנו בתערוכה בקלן בגרמניה, הפעם למדנו לקח וביצענו הכנה מסודרת.

המשכנו בפיתוח מוצרים ולקראת סוף 98 השנה השקנו קו זרועות חדש בשם סופר ופופיולר.

בסוף 99 התחלנו לבנות מפעל חדש באזור תעשייה אריאל, שיטחו הוא 5,000 מטר מרובע.

הגדלנו את צוות הפיתוח, הקמנו סטודיו גראפי, גיבשנו קוד אתי לחברה שנקרא עשרת דיברות ההתנהגות בברקן.

ב – 2002 התחלנו לגבש זהות ארגונית חזותית לברקן, ובחרנו באליפסה אדומה על רקע צהוב. ולאחר כשנה, שיפרנו אותה לקשת אדומה על רקע כחול.

לאחר פיתוח של כשנה וחצי יצאנו עם קו זרועות לטלוויזיה (CRT). לצורך התמקדות בזרועות, החלטנו לנטוש את קו רהיטי המתכת שייצרנו, למרות שהוא היווה כ - 40% מהמכירות שלנו.

בסוף השנה שברנו שיא בייצור זרועות - 130,000 זרועות בחודש אחד.

 

1993-1996

צמיחה משברים והבראה.

בתחילת 93 עברנו למפעל חדש באזור התעשייה ברקן.

במפעל החדש המשכנו להתפתח, המכירות גדלו, פיתחנו מוצרים חדשים, ניסינו לגוון את סל המוצרים שלנו והתחלנו לייצר רהיטים מבוססים על מתכת.

אבל, גם משברים הגיעו. עברנו בשלוש שנים, שלוש תוכניות הבראה שהדבר העיקרי הטוב שיצא מהן זה שהן היוו את הבסיס לשיטת הניהול מוח ארגון, לפיה אנחנו עובדים עד היום. למדנו שצריך שיטות עבודה, בקרה ושיתוף.

ב - 96 הוסמכנו לתקן האיכות הגבוה ביותר ISO 9001.

 

1988-1992

השנים הראשונות

הפעילות התחילה בינואר 88 בחולון. הזרועות הראשונות היו עשויות מפלדה מלאה ולכן היו יקרות מאוד. חיפשנו דרכים להוריד עלויות ופיתחנו זרוע מצינור מלבני חלול.

ב 90 בגלל בקשות הלקוחות, עבדנו על שיפור העיצוב ועל הגברת הבטיחות של המוצרים.

במרץ 1990 השתתפנו לראשונה בתערוכת CEBIT בגרמניה. בגלל הכנה לא מסודרת לא השגנו אף לא לקוח אחד בתערוכה.

ב – 92 קיבלנו הסמכה לתקן ISO9003 והיינו חברה מס' 30 בישראל שהוסמכה.

bottom of page